Atlas Plus

ЛЕТО 2022 – ГРЦИЈА
Хотел JENNY 3*

Contact: contact@atlasplus.com.mk
 + 389 78 245 334
+ 389 2 32 30 311
+ 389 2 32 30 133

Попуст за рана резервација и целосна уплата до 31.03 од -10%

Хотелот ЏЕНИ е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3  со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот.

– Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
– Вечера 19:00-21:00ч.  на база шведска маса

  • * Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за број на ноќевања дадени во табелата.
  • * Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
  • * Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата
  • * Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.
  • * BABY COT – Бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот. Во спротивно протекторот од хотелот ке им биде наплатен 20 еур. за целиот престој.
  • * Туристичка такса е 1,5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место.
  • * Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • * Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот


  • Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
  • Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.
 • Кога патникот плаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

* 40 € возрасни// 30 € деца од 2 – 12 години
* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

За време на патувањето и престојот во хотелот, гостите се должни да ги почитуваат мерките за „Ковид 19“, кои се пропишани со указ на грчката влада, а кои се валидни и применливи за време на престојот

*** за влез во Македонија важат новите услови од 01,09 ***

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ НА